SZOMBATHELYI EGYHÁZMEGYEI NAPOK A KATOLIKUS RÁDIÓBAN
A Magyar Katolikus Rádió 2022-ben Egyházmegyei Napokat indít.
Célunk, hogy hallgatóink jobban megismerjék az egyházmegyéket, azok elöljáróit, az egyházmegyékhez kötődő személyeket, karitatív és közösségi tevékenységet, kulturális eseményeket, történelmi épületeket, rekonstrukciókat, új épületeket, a plébániákon folyó munkát.
Június 12-én és 13-án a Szombathelyi Egyházmegye életébe nyerhettek bepillantást rádiónk számos műsorán keresztül.
A tematikus napok nyitányaként Székely János megyéspüspök szentmiséjét közvetítettük vasárnap 10 órától a Szent Kvirin-templomból. Hagyományok éltetői című műsorunk középpontjában a Szent Márton kultusz állt 13 órától. Délután fél 5-től megismerhettük a Szombathelyi Egyházmegye felnőttképző intézményét és lelkigyakorlatos házát a Martineum Felnőttképző Akadémiát.
Június 13-án hétfőn folytatódott a Szombathelyi Egyházmegyét bemutató sorozatunk. Fél 10-kor Házunk táján című családi magazinunkban a "Van időm Rád" kezdeményezést ismerhették meg a Magyar Katolikus Rádió hallgatói, majd 10 órától a Szombathelyi Egyházmegyei Karitászban folyó szolgálat került a Pannon mozaik műsorunk fókuszába. Délután 15 órától az egyházmegyében megvalósult egyik példaértékű felújítást jártuk körbe, a szentgotthárdi Nagyboldogasszony-templomba látogattunk, majd a környéken maradva arról beszélgettünk, hogyan él Boldog Brenner János emlékezete Rábakethely vidékén.
A tematikus napok zárásaként Székely János püspökkel és Fekete Szabolcs segédpüspökkel készített interjúnkat hallhatták hétfőn 17 órakor a Magvetésben.
A Szombathelyi Egyházmegyével kapcsolatos huszonegy műsorunkat honlapunkon összegyűjtöttük egy listába, ahol mindegyik visszahallgatható.
|
MŰSORAJÁNLÓ - NEMZETÜNK KINCSEI - A HUNGARIKUMOK
Ugye Ön is tudja, hogy a 100 Tagú Cigányzenekar Thatcher asszonynak, Gorbacsovnak és Reagan-nek is muzsikált? Erre a kérdésre most már bátran rá lehet vágni, hogy „Persze!” – a Katolikus Rádióban még azt is elmondták, hogy az együttes tiszteletbeli elnöke Cziffra György.
Büszkeségeinkről beszélünk kéthetente, szombat délelőttönként. Olyan emberekről, tájakról, találmányokról, ételekről, italokról, épületekről, kulturális értékekről, amelyek nélkül elképzelhetetlenek vagyunk.
A Hungarikumokról 2012-óta törvény gondoskodik. A magyar hagyományok őrzése és népszerűsítése sokak számára életforma. A kialakult Hungarikum-mozgalom több ezer, tízezer ember hobbija, sőt, talán a XXI. században is életformája. Az a gondolat-világ, értékrend, amit ma már Hungarikumnak nevezünk, nem is olyan régen még szertefoszló, szinte romantikus ábrándnak is tűnhetett, mert sok közülük már alig-alig adott életjelet magáról. Persze akadnak erős, élő példák is, amelyek egy „klubba” kerülve még magasabbra emelték a mércét, magukkal húzva kisebb, hányatott sorsú társaikat.
A rendszeresen jelentkező műsorunkat Gadácsi János kollégánk gondozza és szerkeszti.
A műsort az Agrárminisztérium Hungarikum Főosztálya támogatja.
|
IRODALMI ÖSSZEÁLLÍTÁSAINK A KÖZELJÖVŐBEN
Június 6-ával kezdődően a Rádiós Regénytár adásunkban egy 5 évvel ezelőtt készült hangjáték kerül ismétlésre. Címe: A Valencia-rejtély.
A rádiós feldolgozás 6 részből áll. Egyik főszereplője, és egyben a hangjáték rendezője a Vígszínház Jászai Mari-díjas művésze, Fesztbaum Béla. A másik főszereplő Fekete Ernő, szintén Jászai Mari-díjas és érdemes művész.
A történet e két szereplő találkozásáról és beszélgetéseiről szól. Találkozásaik során felelevenítik ifjúságukat, közös élményeiket, melynek kapcsán inkább szomorúság cseng ki emlékeikből, mert úgy érzik, nem voltak igazán boldogok.
Június 14-től kezdődően egy 24 részből álló vidám hangulatú, Móra Ferenc tollából származó felnőtt-mese-sorozatot indítunk ismét útjára, amely A vadember és családja címet viseli. Az egyes epizódokat a Katolikus Rádióban is sokat szerepelt, népszerű Dunai Tamás, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művésztől hallhatjuk.
Dunai Tamással idén tavasszal vettünk fel új Szép Ernő elbeszéléseket, melyekből az első három június 25-én, a Páholy és Pódiumban hangzik majd el. Ezek az írások a szerző szüleihez, illetve nagyszüleihez kötődnek.
Július utolsó napjaiban Babits Mihály: Elza pilóta vagy a tökéletes társadalom c. regényéből készült 4 részes sorozat kerül sugárzásra a Rádiós Regénytárban. A regény egy állandó háborúban élő, kilátástalan társadalomról szól.
|