Messzelátóturisztikai magazin
Balatonkenese - gyalogtúra a Soós-hegyre és a tatárlikakhoz.
Szerkesztő: Szentirmai ÁgnesArchívum: hallgassa meg!
Elhangzott: 2026.07.20. 09:04 | |
Sétánkat a római katolikus templomnál kezdjük, majd a bagolyvárnak nevezett Jánosi villa érintésével jutunk a Bakó-patakon átívelő hídhoz, amit egy Nepomuki Szent János szobor díszít.
Megnézzük az egykori zsindelyes csárda és a régi posta épületét; felkapaszkodunk a homokkőfalba vájt tatárlikakhoz, majd a Tátorján tanösvényen haladva elérjük a kenesei magas-part tetején álló Soós obeliszket. A balatoni panoráma után a város tájházában zárjuk műsorunkat.
Kapcsolódó képek:
2026. július 20. hétfő 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Balatonkenese - gyalogtúra a Soós-hegyre és a tatárlikakhoz.
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Sétánkat a római katolikus templomnál kezdjük, majd a bagolyvárnak nevezett Jánosi villa érintésével jutunk a Bakó-patakon átívelő hídhoz, amit egy Nepomuki Szent János szobor díszít.
Megnézzük az egykori zsindelyes csárda és a régi posta épületét; felkapaszkodunk a homokkőfalba vájt tatárlikakhoz, majd a Tátorján tanösvényen haladva elérjük a kenesei magas-part tetején álló Soós obeliszket. A balatoni panoráma után a város tájházában zárjuk műsorunkat.
|
2026. július 17. péntek 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Berettyóújfalu 2. rész - Orfű Medvehagyma ház
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Messzelátók első felében folytatjuk múlt hét pénteken elkezdett berettyóújfalui sétánkat, amikor is bejártuk a Bihari Múzeumot, megismerkedtünk a Herpályi csonka-torony történetével, és a Zsinagóga Kultúrtér programjaival. Ma, szó lesz a városközpont köztéri alkotásairól, az olimpiai emléktölgyekről, a jövőre 100 éves mozi épületéről.
Ezt követően Orfűre, a Mecsek szívébe látogatunk. A vidék tanösvényei, tavak, zöld út-hálózat; tavasszal a medvehagyma gyűjtőket, nyáron a túrázás szerelemeseit vonzza
|
2026. július 13. hétfő 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Berettyóújfalu - város a Berettyó folyó partján
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Itt található Hajdú-Bihar megye legrégebbi középkori épített öröksége; a Herpályi csonka torony.
Kik voltak és mivel foglalkoztak a pákászok?
Milyen kereskedő volt Zádor Márton?
Egy épület, mely ma a művelődés központja, régen leventeházként szolgált.
Miért volt hosszú a furtai és az újfalui legénykötő?
Berettyóújfalu értékei közül válogatunk.
|
2026. július 10. péntek 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Nikla - Berzsenyi Dániel emlékhelyek - méhészeti interaktív kiállító tér
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Messzelátónk mai adásában Somogy vármegyébe, Niklára látogatunk.
Bejárjuk a Berzsenyi Dániel emlékházat, annak parkját és védett kertjét. Kimegyünk a temetőbe, ahol családi kriptában nyugszik a költő és leszármazottai. Sétálunk a madár és beporzó barát Berzsenyi ligetben, majd utunkat a méhészeti interaktív kiállítótér izgalmas egységeiben zárjuk. |
2026. július 06. hétfő 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Séta a Tettyén
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Messzelátónk mai adásában felkapaszkodunk a pécsi Tettyére. Megcsodáljuk a Pintérkert Arborétum nyári arcát, növényeit, élőhelyeit és foglalkoztató tereit.
Ezt követően barangolunk és hűsölünk a mésztufa barlang folyosóin. |
2026. július 03. péntek 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Isaszeg
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Messzelátónk mai adásában Isaszeg vendégváró pontjaival ismerkedünk.
Felkapaszkodunk a dombtetőn álló Öreg templomhoz, sétálunk a városka főterén, szó lesz a győzelemmel végződő isaszegi csatáról, meglátogatjuk a falumúzeumot és válogatunk a települési értéktár elemei közül. |
2026. június 29. hétfő 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Apácatorna - Devecser
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...- Milyen tudomány területen tevékenykedett dr Karácson Imre, Apácatorna község szülötte?
- Devecserben is tanított egykor Gárdonyi Géza. Milyen mű született a Veszprém vármegyei településen?
- Miért érdemes visszatérni Kapuvárra és a Hanság vidékére? Válogatás a települési értéktár elemek közül, és séta a Kapuvári Arcképcsarnokban.
|
2026. június 26. péntek 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Tüskevár - község Veszprém megyében
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...A 8-as főút a település szélén halad, ez alapján úgy tűnhet, csak egy egy utcás falu Tüskevár.
Betérve viszont, kitárul előttünk a község valódi arca. A gondozott zöld felületek, sok-sok virág, ottjártamkor gondozott levendula és rózsa ágyások színesítették a főutcát. Központjában áll a barokk templom, vannak szobrok, kutak és egy Tájház, melynek udvarán kőtár hívogatja a látogatókat.
Aki könnyebb sétára vágyik, annak érdemes felkeresni az erdei képes-fát, s ha szerencséje van, a gyurgyalag fal közelében a színes madarakat is megpillanthatja
Érdemes tehát megszakítani az utat, s néhány órára alatt felfedezni a község értékeit. A pálos múltat, a természet kincseit és a fazekasság jelenét.
Műsorunkban Szőke Melinda helytörténet kutató kalauzol. |
2026. június 22. hétfő 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Kapuvár - Rábaközi Múzeum, Anna napi búcsú, Öntésmajor: a Hanság élővilága
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...- Anna napi búcsú a kapuvári római katolikus közösségben.
- Honnan ered Kapuvár neve, milyen vár és milyen kapu állt itt egykor?
- Mire építették és miért kellett mozgatni a település épületeit?
- Mindent a fülnek: éjszakai hangok a Hanságban.
|
2026. június 19. péntek 9:04 |
|
Messzelátó turisztikai magazin
Séta a Dámok dobogása tanösvényen és a kisnánai várban
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Pincétől a vártorony csúcsáig – mit rejt a kisnánai alvó sárkány kútja?
Kilátó a város felett – túrázunk a tamási várhegyre; szó lesz a dámok dobogásáról és a városrész gyógyhely minősítéséről.
|
2026. július 24. péntek 9:04 | Messzelátó turisztikai magazin
Balatonkenese Tájház - Csisztafürdő Berek Látogatóközpont
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Utazási műsorunk első felében folytatjuk a hétfőn elkezdett balatonkenesei Tájház bejárását. Ezt követően Csisztafürdőre, a Berek Látogatóközpontba hívom önöket. |
2026. július 25. szombat 1:00 | Messzelátó (ism.) turisztikai magazin
Balatonkenese Tájház - Csisztafürdő Berek Látogatóközpont
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes » bővebben...Utazási műsorunk első felében folytatjuk a hétfőn elkezdett balatonkenesei Tájház bejárását. Ezt követően Csisztafürdőre, a Berek Látogatóközpontba hívom önöket. |
2026. július 27. hétfő 9:04 | Messzelátó turisztikai magazin
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes |
2026. július 28. kedd 1:00 | Messzelátó (ism.) turisztikai magazin
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes |
2026. július 31. péntek 9:04 | Messzelátó turisztikai magazin
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes |