2026. április 09. csütörtök 8:08 |
|
Reggeli riport Tárlatvezetés a Budapesti Retro Élményközpontban
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...Mit mesélnek rólunk a tárgyaink – egy másik korból, egy másik rendszerből? A Budapesti Retro Élményközpont nemcsak kiállít, hanem felidéz, megidéz, és átélhetővé teszi a közelmúlt mindennapjait: a szocializmus lakásbelsőitől a közterek világáig.
Balázs Zsanett is a helyszínen járt – a tárlatvezetés előtt pedig elsőként egy látogatót szólított meg, hogy megkérdezze, mit gondol mindarról, ami itt újra életre kel. |
2026. április 08. szerda 8:08 |
|
Reggeli riport Húsvét ünnepével első jelentős próbatétele elé került a megújult miserend.hu weboldal
Szerkesztő: Gőbel Ágoston » bővebben...A miserend.hu online felületnek az a célja, hogy a katolikus hívek számára könnyen és gyorsan elérhetővé tegye a szentmisék időpontjait és helyszíneit. A programozó csapat vezetője Elek László jezsuita szerzetes pap. Őt kérdezte Gőbel Ágoston.
Fotó: jezsuita.hu
|
2026. április 07. kedd 8:08 |
|
Reggeli riport A Budai Irgalmasrendi Kórház egyik egysége: a Keresztény Családi Centrum
Szerkesztő: Tóth J. András » bővebben...A Keresztény Családi Centrum célja a természetes gyermekáldás segítése, az egészség- és termékenység tudatosság elősegítése és támogatása. Az intézmény hozzáértő szakértelemmel, szeretettel szervezi a párok, egyedülállók útját a betegellátás útvesztőjében, s szolgálatásaival az egész ország területéről várja a segítségre szorulókat. A részletekről riportunkban Szigetvári Zsuzsa koordinációs vezető tájékoztat.
A Centrumba elektronikus úton lehet bejelentkezni a csalad@irgalmas.hu e-mail címen.
Az ellátás érvényes TAJ kártyával térítésmentes.
|
2026. április 06. hétfő 8:08 |
|
Reggeli riport Zsigóné Kati népi iparművésszel, tojásdíszítővel beszélgetünk.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...Húsvéthétfőn a hagyományok, a közösség és az ünnep öröme különösen is összekapcsolódik. A mai napon a Magyar Katolikus Rádió számára is különleges alkalom ez, hiszen Kecskeméten is megszólal a rádió hangja. Ennek kapcsán egy olyan alkotót köszönthetünk, aki maga is szorosan kötődik a városhoz, és munkájával a magyar népművészet egyik különleges területét képviseli.
Zsigóné Kati népi iparművésszel, tojásdíszítővel Balázs Zsanett beszélget. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. április 04. szombat 8:08 |
|
Reggeli riport Húsvétvasárnapi Jézus-keresés Kunszigeten
Szerkesztő: Kékesi Enikő » bővebben...A Jézuskeresés a halott Jézus sírját felkereső asszonyok emlékét őrző vallásos népszokás, amely Kunszigeten napjainkban is élő hagyomány. A résztvevők a templom előtti keresztnél gyülekeznek húsvétvasárnap még virradat előtt, majd az előénekes vezetésével járják végig az utat a három szent nap eseményeiről szóló énekszóval, imával. Medgyesi S. Norbert, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docense és a Zeneakadémia Népzene Tanszékének tanára, a Boldog Özséb Színtársulat vezetője, s a kunszigeti Jézus-keresés előénekese mesél minderről Kékesi Enikő kérésére. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. április 02. csütörtök 8:08 |
|
Reggeli riport A szent három nap egy egyházzenész szemével. Kaposi Brúnó orgonaművésszel beszélgetünk.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...A mai napon megkezdődik a keresztény egyház legmélyebb időszaka, a Szent Három Nap. Nagycsütörtökön az utolsó vacsorára emlékezünk – az Eucharisztia alapítására, a közösség, a szolgálat és az önátadás misztériumára. A zene ebben a liturgikus térben nemcsak kísér, hanem imádkozik is.
Hogyan készül egy egyházzenész, egy kántor ezekre a napokra? Milyen belső úton kíséri végig a híveket a zene a templomban?
Kaposi Brúnó orgonaművésszel, a Jézus Szíve templom egyházzenei igazgatójával Balázs Zsanett beszélget. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. április 01. szerda 8:08 |
|
Reggeli riport Vácz Péter Kutyafül című filmje lett a 23. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál legjobbja.
Szerkesztő: Gőbel Ágoston » bővebben...Magyar siker az animáció terén. Vácz Péter Kutyafül című filmje nyerte a Best of Anilogue díjat. A filmalkotás korábban a világ legrangosabb animációsfilm-fesztiváljain is versengett, és elnyerte a Magyar Filmszemle és a Magyar Filmkritikusok Díját. Az Anilogue évről évre a rajz- és animációs filmek legjavát hozza Magyarországra, azokat az alkotásokat, amelyeket máshol nem lehet látni. A fesztivál ismét változatos nemzetközi animációs filmkínálattal várta a közönséget, külön hangsúlyt fektetve a friss magyar és lettországi alkotásokra. A programban egész estés filmek, rövidfilmes blokkok és szakmai események is szerepeltek, amelyek lehetőséget adtak az alkotók és a nézők közötti párbeszédre. A március 29-én lezárult Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál alapító-társszervezőjét, Liszka Tamást kérdezte Gőbel Ágoston.
Fotó: Vácz Péter A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. március 31. kedd 8:08 |
|
Reggeli riport Második alkalommal szervezték meg a jezsuita szakkollégista diákok a Fiatalok Szinódusát.
Szerkesztő: Kovács Éva Rebecca » bővebben...A „Fiatalok szinódusa” címmel tavaly ősszel indított rendezvénysorozat idei első találkozójának a Központi Papnevelő Intézet adott otthont 2026. március 17-én. A tanácskozás vendége Martos Levente Balázs püspök, Fábry Kornél püspök, és Forrai Tamás jezsuita szerzetes volt.
Hogy milyen fontossággal bír ez a kezdeményezés a fiatalok körében, arról Pecze Zsombort és Fedor Ádámot, a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium szinodalitás projektjének megálmodóit, valamint Fábry Kornél püspököt és Forrai Tamás jezsuita szerzetest Kovács Éva Rebecca kérdezte. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. március 30. hétfő 8:08 |
|
Reggeli riport A Dávid király történetét feldolgozó animációs film premier előtti vetítésén jártunk.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...A Dávid király történetét feldolgozó animációs film a pásztorfiúból lett uralkodó útját és a Góliáttal vívott küzdelmét mutatja be. Az alkotás az ismert bibliai történetet látványos animációval és kalandos jelenetekkel idézi fel a nézők számára. A film premier előtti vetítése után a közönséget kérdeztük élményeikről. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. március 28. szombat 8:08 |
|
Reggeli riport „Veletek vagyok mindennap!” c. kiállítás Székesfehérváron
Szerkesztő: Hámori Kinga » bővebben...A Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum új, állandó kiállítása a keresztény üdvtörténet nagy állomásain vezet végig 12 termen át: a Szent Pétertől induló apostoli hagyománytól a szentségek ábrázolásán és az Eucharisztia titkán át a küzdő, a szenvedő és a megdicsőült Egyházig. „Ritkaság az olyan kiállítás, melynek vezérfonala egyetlen teológiai gondolat. Smohay Andrást, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum igazgatóját a kiállítás fő gondolatáról is kérdezzük. A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. április 11. szombat 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Hámori Kinga » bővebben... |
2026. április 13. hétfő 8:08 | Reggeli riport Szent Ferenc földi maradványai előtt imádkozhattak Assisiben a zarándokok. Sonkodi Rita beszámolója.
Szerkesztő: Tráser László » bővebben...Idén a ferencesek jubileumi ünnepsorozattal emlékeznek Assisi Szent Ferenc boldog halálának, tranzitusának 800. évfordulójára. XIV. Leó pápa az idei jubileumi évre elrendelte Szent Ferenc különleges évét, amelyben minden hívő keresztény Assisi Szentjének példáját követve maga is az életszentség példaképévé és a béke állandó tanújává válhat.
2026. február 22. és március 22. között az Assisibe zarándoklók egyedülálló lehetőséget kaptak arra, hogy leróják tiszteletüket Assisi Szent Ferenc földi maradványai előtt. Sonkodi Rita festőművész Olaszországból hazatérve számolt be zarándokélményeiről.
A kecskeméti városnap műsoraival 2026. április 6-án bemutatjuk az Alföld egyik legjelentősebb városát, ahol éppen ezen a napon indul Rádiónk földfelszíni sugárzása a 95,3 MHz-es frekvencián. Ennek a tematikus műsorcsoportnak az adásai itt találhatók. |
2026. április 14. kedd 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Szikora József » bővebben... |
2026. április 15. szerda 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Gőbel Ágoston » bővebben... |
2026. április 16. csütörtök 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben... |