Kép a tükörben
Az Aquinói Szent Tamás Akadémiáról
Szerkesztő: Szikora József
Archívum:
hallgassa meg!
Elhangzott: 2025.08.09. 09:04
Keresztény értékek, hazaszeretet és korszerű tudás – ezeken a pilléreken nyugszik az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia. A piliscsabai intézmény tízhónapos, teljesen ingyenes bentlakásos képzést kínál 18–35 éves fiataloknak, havi ösztöndíjjal és teljes ellátással. Az államilag akkreditált program három egyedülálló elemre épül: tematikus modulokra, Kárpát-medencei tanulmányutakra és intenzív kollégiumi életre.
Az akadémia berkeiben tíz hónap alatt átfogó ismeretek szerezhetők olyan kulcsterületeken, mint a teológia, a politológia, a média, a gazdaság vagy a modern tudományok, de kommunikációs és művészeti oktatásra is sor kerül.
Műsorunkban a Szent Tamás Akadémia két végzett hallgatójával, László Virág Eszterrel és Horváth Csaba Csongorral beszélgetünk.
Pótfelvételi határidő: 2025. augusztus 15.
További részletek: szenttamasakademia.hu
Kapcsolódó képek:
2025. november 29. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Ónody Éva A lehetetlen megkísértése című könyvéről
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Ónody Éva hírlapíró és író eddig legújabb könyvének címe A lehetetlen megkísértése. Mi tűnik lehetetlennek? Hát az, hogy újra életre keljenek a szerző gyerekkorának hősei, megidéződjenek az egykori helyszínek, s az ott élő emberek. Köztük a hét évig egymásra váró szerelmesek; Nagymama és Nagypapa. A nagybajúszú délceg legény nagybácsi, akit titokban bámultak a lányok, amint végigmotorozott a falu főutcáján. Az ő történetüket tárja elénk Ónody Éva könyvének első részében. A másodokban pedig hírlapírói munkásságának kedvenc interjúalanyaival készített beszélgetések olvashatók.
A lehetetlen megkísértéséről a szerzővel, Ónody Évával beszélgetünk.
|
2025. november 15. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben A Digitális ébresztőről Kerek István MI-szakértő
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Az online jelenlét ma már elengedhetetlen az üzleti sikerhez -- közvetlen hatással van a versenyképességre, a bevételre, az ügyfélszerzésre. Ebben nyújt segítséget a Magyar Kereskedelmi- és Iparkamara Digitális ébresztő című mesterséges intelligencia szemináriuma Kerek István MI-szakértő irányításával. A mesterséges intelligenciának a vállalkozások életében betöltött, illetve betölthető szerepéről Kerek Istvánnal beszélgetünk. (fotó: kerekistvan.hu) |
2025. november 01. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben A szinodalitásról Pecze Zsombor
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Október elején találkoztunk Pecze Zsomborral, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium hallgatójával. Zsombor a Párbeszéd Házában rendezett Úton vagyunk konferencia Szinodalitás Magyarországon szekciójában kapott szót. Az ottani mondanivaló alapján most a Katolikus Rádióban hallhatjuk Pecze Zsombort személyes és korosztályát érintő tapasztalatairól, az "együttjárás" lehetőségéről és módjáról.
Kép: Magyar Kurír |
2025. október 18. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben A IV. Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozóról
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...A közelmúltban rendezte a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség a IV. Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozót Balatonalmádiban. A találkozó keretben ünnepi ülést tartott a Külhoni Magyar Újságíró Egyesületek Konvenciója, amelyet 20 évvel ezelőtt alapított az anyaországtól elszakított területeken élő újságírók egy csoportja. A találkozón két könyvet is bemutattak. A Reményvidék című vajdasági kiadványról Tóth Líviával, a 7 nap munkatársával, az Illyefalván megjelent Vértelen vértanúkról Sarány Istvánnal, a Hargita népe szerkesztőjével beszélgettünk. |
2025. október 04. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Az Aktív Magyarországért Államtitkárság programja: Természetben egyenlően
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...A hátrányos helyzetű fiataloknak többnyire nincs lehetőségük a hétköznapokban kirándulásokon vagy sportprogramokon részt venni: Ezt hivatott pótolni a Természetben egyenlően program, amelynek keretében természetközeli osztálykirándulásokat szervez az Aktív Magyarországért Államtitkárság. A gyerekeknek az autóbuszos utazást, az ebédet és minden programelemet ingyen biztosítják a szervezők.
A 2025/2026-os tanév őszi és tavaszi időszakában 7500 felsőtagozatos diákot terveznek elvinni aktív osztálykirándulásra. A programra olyan iskolák jelentkezhetnek, ahol a hátrányos helyzetű gyermekek aránya meghaladja az 50%-ot, de egy iskolából több csoport is jelentkezhet.
A programot az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárság támogatásával Művészetek Völgye Nonprofit Kft. szervezi, partnerségben a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal.
Műsorunkban először Romhányi Tamás, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs igazgatója, Révész Máriusz az Aktív Magyarországért államtitkára, végül Oszkó-Jakab Natália, a Művészetek Völgye fesztiváligazgatója szól a Természetben egyenlően programról. |
2025. szeptember 20. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Piarista könyvekről Zsódi Viktor tartományfőnök
Szerkesztő: Szikora József » bővebben... A legújabb Piarista évkönyvről, majd két ugyancsak új piarista kiadványról halljuk Zsódi Viktor SchP piarista tartományfőnököt. Utóbbi két könyv egyike lelkigyakorlatvezetéshez, szervezéshez szolgál parktikus és lelki munícióval. Ezt A szív bőlcsessége címmel adta ki a Magyar Piarista Rendtartomány. Ugyancsak piarista szerkesztésben jelent meg az Isten fényében, emberközelben című munka, a piarista pasztoráció kihívásairól és reményeiről. E két munkáról is Zsódi Viktor piarista tartományfőnök beszél. |
2025. szeptember 06. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Balatonedericsen Tóth Andrással és Barkó Ágoston atyával beszélgettünk
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Balatonedericsen rendezték még augusztusban a Szerzetesiskolák Diákszervezeteinek Első Nyári Fesztiválját. Tóth András alapító-szervezőt, a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettesét magáról a rendezvényről kérdeztük. Barkó Ágoston bencés atya, a Győri Bencés Gimnázium új igazgatója arról szól, hogy ez a négyszázéves intézmény Magyarország legrégebbi katolikus iskolája.
(fotó: GVH és Győri Bencés Gimnázium) |
2025. augusztus 23. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Mindszenty József új máracelli szobráról Kovács Gergely, a Mindszenty Alapítvány képviselője
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Idén májusban új alkotással gazdagodott a máriacelli bazilika melletti tér: Mindszenty József bíboros, hercegprímás egészalakos bronzszobrával, Rieger Tibor Kossuth-díjas szobrászművész alkotásával. A május 31-én ünnepélyes szentmisét követően felavatott szobor kapcsán Kovács Gergellyel, a Mindszenty Alapítvány képviselőjével beszélgettünk, többek között az alkotás máriacelli elhelyezésének történetéről, Mindszenty József személyes karakteréről, lelkipásztori hivatásának és közéleti aktivitásának megfontolásairól. |
2025. augusztus 09. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben Az Aquinói Szent Tamás Akadémiáról
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Keresztény értékek, hazaszeretet és korszerű tudás – ezeken a pilléreken nyugszik az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia. A piliscsabai intézmény tízhónapos, teljesen ingyenes bentlakásos képzést kínál 18–35 éves fiataloknak, havi ösztöndíjjal és teljes ellátással. Az államilag akkreditált program három egyedülálló elemre épül: tematikus modulokra, Kárpát-medencei tanulmányutakra és intenzív kollégiumi életre.
Az akadémia berkeiben tíz hónap alatt átfogó ismeretek szerezhetők olyan kulcsterületeken, mint a teológia, a politológia, a média, a gazdaság vagy a modern tudományok, de kommunikációs és művészeti oktatásra is sor kerül.
Műsorunkban a Szent Tamás Akadémia két végzett hallgatójával, László Virág Eszterrel és Horváth Csaba Csongorral beszélgetünk.
Pótfelvételi határidő: 2025. augusztus 15.
További részletek: szenttamasakademia.hu
|
2025. július 26. szombat 9:04 |
|
Kép a tükörben A Szentlélekről Kárpáti Sándor atya
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...Rég elmúlt már Pünkösd, nyár közepén járunk. Egyházunk évközi időnek nevezi ezt az időszakot. Kárpáti Sándorral mégis a Szentlélekről beszélgetünk, a Szentlélek kiáradásáról. A beszélgetés során többek között azt is megtudjuk, hogy nevezték korábban a mai évközi időt. Igaz-e, az újsütetű állítás, hogy minden szeretetből fakadó kapcsolat egyforma értékű? -- ezt is megkérdezzük Sándor atyától.
Képek: Sándor atyáról Polcz Péter készített fotót. A Szentlélek üvegablak a Magyar Katolikus Rádió kápolnájának "oltárképe". |