Reggeli riport
A böjtről beszélgetünk Szűcs Zsuzsával, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnökével.
Szerkesztő: Balázs Zsanett
Archívum:
hallgassa meg!
Elhangzott: 2026.02.23. 08:08
A nagyböjt sokak számára hagyomány, másoknak életmódváltási kísérlet. De vajon mit jelent ma a lemondás a tányérunkon – és a gondolkodásunkban? Lehet-e a böjt több, mint időszakos szabály, és válhat-e tudatosabb étkezési kultúra kiindulópontjává?
2026. február 24. kedd 8:08 |
|
Reggeli riport
Pápaszemmel a világ körül
Szerkesztő: Tóth J. András » bővebben...Pápaszemmel a világ körül címmel jelentette meg a Szent István Társulat tavaly Szerdahelyi Csongor interjúkötetét Pintér Gábor apostoli nunciussal.
A legkiemelkedőbb szentszéki karriert befutó magyar egyházi nagykövettel folytatott beszélgetéshez Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek írt ajánlót, melyben azt olvashatjuk, hogy a könyv nemcsak a katolikus olvasók érdeklődésére számíthat, hanem hasznos tanulságokkal és ismeretekkel szolgál mindazoknak, akik fogékonyak arra, hogy az ember életét egységben, szellemi-lelki-vallási és társadalmi-politikai valóságában szemléljék. Szerdahelyi Csongor a nunciussal az életinterjút Hondurasban készítette el, újságíró kollégánkat először az odaútról kérdeztük.
Kép: SZIT
|
2026. február 23. hétfő 8:08 |
|
Reggeli riport A böjtről beszélgetünk Szűcs Zsuzsával, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnökével.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...A nagyböjt sokak számára hagyomány, másoknak életmódváltási kísérlet. De vajon mit jelent ma a lemondás a tányérunkon – és a gondolkodásunkban? Lehet-e a böjt több, mint időszakos szabály, és válhat-e tudatosabb étkezési kultúra kiindulópontjává? |
2026. február 21. szombat 8:08 |
|
Reggeli riport A kommunizmus áldozatainak emléknapja a zalaegerszegi Mindszentyneumban
Szerkesztő: Hámori Kinga » bővebben...A zalaegerszegi Mindszentyneum a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából több programot is szervez a jövő héten. Február 24-én kedden nyílik az új időszaki kiállítás egy rendhagyó történelemóra keretében, másnap az emléknapon ingyenes tárlatvezetéssel, jövő csütörtökön pedig a Romzsa Tódor című film vetítésével és közönségtalálkozóval várják az érdeklődőket. Soós Viktor Attila egyháztörténész, a Mindszentyneum kurátora ajánlja figyelmükbe a programokat: |
2026. február 19. csütörtök 8:08 |
|
Reggeli riport Hitéleti tartalmak a neten.
Figuláné Brlázs Ágnessel, az NMHH kutatási szakértőjével beszélgetünk.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...Vajon miért keresnek ma egyre többen lelki kapaszkodót az online térben, és mit mutat erről a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság kutatása? Figuláné Brlázs Ágnessel, az NMHH Médiapiaci Együttműködési és Kutatási Igazgatóságának kutatási szakértőjével beszélgetünk. |
2026. február 18. szerda 8:08 |
|
Reggeli riport Vallásközi zsűri is működött a 45. Magyar Filmszemlén. Petrik Andrást kérdeztük tapasztalatairól.
Szerkesztő: Gőbel Ágoston » bővebben...Február 8-án rendezték meg a budapesti Corvin moziban a 45. Magyar Filmszemle díjátadó gáláját. A Szemlén – az esemény történetében másodszor – vallásközi zsűri is tevékenykedett. A hagyományos, filmes szakemberekből álló szakmai zsűri mellett ennek a bírálóbizottságnak az ereje az általuk képviselt másfajta szempontrendszerben rejlik. A munkájuk és a Filmszemle versenyfilmjeinek értékelésére a zsűri katolikus tagja, Petrik András forgatókönyvíró, filmrendező, operatőr vállalkozott, akit Gőbel Ágoston kérdezett tapasztalatairól.
Fotó: Gordon Eszter |
2026. február 17. kedd 8:08 |
|
Reggeli riport A Jézus Szíve jezsuita templom könyvautomatája
Szerkesztő: Szikora József » bővebben...A pesti Jézus Szíve Jezsuita Templom ismét újdonságot kínál a híveknek és minden érdeklődőnek. Hat évvel ezelőtt itt debütált a bankkártyás persely, mostantól pedig könyvautomata szolgálja a jezsuita folyóiratok és a lelki irodalom iránt érdeklődőket. A Jézus Szíve templomban működő könyvautomatáról Tornya Erika Sacré Coeur nővérrel, a Szív újság főszerkesztőjével beszélgettünk. kép:jezsuita.hu |
2026. február 16. hétfő 8:08 |
|
Reggeli riport Szerkesztő: Balázs Zsanett |
2026. február 14. szombat 8:08 |
|
Reggeli riport Szerkesztő: Hámori Kinga |
2026. február 12. csütörtök 8:08 |
|
Reggeli riport Vedd észre! A Médiaunió Alapítvány járókelők között végzett sokkoló társadalmi kísérletet.
Szerkesztő: Balázs Zsanett » bővebben...A Függőség 7 Jele kampány keretében a Westendben végzett társadalmi kísérletet a Médiaunió Alapítvány egy forgalmas szombat délelőttön. A megdöbbentő eredményekről Kardos Ferenccel, a Médiaunió Alapítvány ügyvezetőjével beszélgettünk. |
2026. február 11. szerda 8:08 |
|
Reggeli riport A mesterséges intelligencia nagy segítség lehet az ingatlan vásárlásban.
Bődi Gábort kérdezzük.
Szerkesztő: Sályi András » bővebben...Mesterséges intelligencia? Már megint? És pont az ingatlanpiaccal, ingatlanvásárlással kapcsolatban?
Bődi Gábor informatikai és mesterséges intelligencia szakértő arról próbál meggyőzni minket, hogy a mesterséges intelligencia igenis nagy segítség lehet az ingatlan vásárlásban, de akár az eladásban is.
|
2026. február 25. szerda 8:08 | Reggeli riport Káoszból rend – 12 éves az Oázis Lelkigondozó és Mentálhigiénés Szolgálat
Szerkesztő: Gőbel Ágoston » bővebben...Budapest szívében, a Mária utcában létezik egy olyan hely, ahol a betérők meghallgatásra találnak. A szolgálatot teljesítő szerzetesek és világi lelkigondozók tizenkét éve töltik be hivatásukat, felkészülten és szakszerűen. Az Oázis vezetőjével, Orosz Andrea bencés oblátával, gyógypedagógussal, lelkigondozóval, mentálhigiénés szakemberrel beszélget Gőbel Ágoston.
Fotó: oazis.jezsuita.hu |
2026. február 26. csütörtök 8:08 | Reggeli riport Prózamaraton 2026
Szerkesztő: Kövesdy Zsuzsanna |
2026. február 28. szombat 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Hámori Kinga |
2026. március 02. hétfő 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Balázs Zsanett |
2026. március 03. kedd 8:08 | Reggeli riport Szerkesztő: Szikora József |