Elhangzott: 2020.11.27. 21:04
Adás információk:
Generációk
Szerkesztő: Tóth Kristóf | Zenei szerkesztő: Bögös Henrietta
Téma: Párkapcsolatok
Archívum:
hallgassa meg!
X, Y, Z, no meg az alfa! Boomerek, digitális bevándorlók és bennszülöttek... Mi jellemzi az egyes generációkat? Milyen különbségek és hasonlóságok vannak szüleink, nagyszüleink és gyermekeink között? Hogyan egészíthetjük ki és érthetjük meg egymást? Generációk című műsorunkban arra törekszünk, hogy különböző korosztályokból hívjunk vendégeket, akikkel olyan témákat tárgyalunk meg, melyekről úgy gondoljuk, hogy minden korcsoport számára érdekesek lehetnek.
A mai adásban a párkapcsolatoké lesz a főszerep.
Miben látják a különböző korosztályok a párkapcsolat szépségét? Mit élnek meg nehézségként? Hogyan vélekednek a hűtlenségről? Különbözőnek látják-e a férfi és a nő szerepét?
Műsorunkból kiderül!
Kapcsolódó képek:
2020. december 18. péntek 21:04 |
|
Velünk vannak Mester-fogás
Szerkesztő: Pozsgai Nóra
Év Bejglije
Karl Zsolt dunaharaszti cukrászmesternél, az idei Év Bejglije verseny aranyérmesénél jártunk |
2020. december 17. csütörtök 21:04 |
|
Velünk vannak Hit-vallás
Rorate coeli desuper kezdetű himnuszról, Sztankó Attila katolikus pap gondolatait hallják.
Szerkesztő: Kékesi Enikő
Zenei szerkesztő: Bögös Henrietta |
2020. december 16. szerda 21:04 |
|
Velünk vannak Ez volt a XX. század
Szerkesztő: Pál Amanda
György Sándor történész, NEB Hivatalának kutatója » bővebben...Karácsony a lövészárkokban - hogyan ünnepelhettek a katonák a szovjet fronton a 2. világháború idején? Milyen volt bajtárssal vagy éppen ellenséggel a Szenteste? Erről is beszélgettünk György Sándor történésszel. |
2020. december 15. kedd 21:04 |
|
Velünk vannak Világ-egyház. A pápai követek a békéért illetve a trianoni diktátum utáni egyházmegyei határok és a Szentszék. Újházi Lóránttal beszélget a szerkesztő, Szerdahelyi Csongor.
Zenei szerkesztő: Keceli Zsuzsa |
2020. december 14. hétfő 21:04 |
|
Velünk vannak Teljességünk felé
Szerkesztő: Csuth Judit |
2020. december 11. péntek 21:04 |
|
Velünk vannak Generációk
Szerkesztő: Egri Bálint | Zenei szerkesztő: Bögös Henrietta
Generációk karanténban » bővebben...X, Y, Z, no meg az alfa! Boomerek, digitális bevándorlók és bennszülöttek... Mi jellemzi az egyes generációkat? Milyen különbségek és hasonlóságok vannak szüleink, nagyszüleink és gyermekeink között? Hogyan egészíthetjük ki és érthetjük meg egymást? Generációk című műsorunkban arra törekszünk, hogy különböző korosztályokból hívjunk vendégeket, akikkel olyan témákat tárgyalunk meg, melyekről úgy gondoljuk, hogy minden korcsoport számára érdekesek lehetnek.
Mai témánk: Generációk karanténban
Azt vizsgáljuk, hogy a pandémiás helyzet milyen hatással van a különböző korosztályokra. Rögtön az első ilyen hatás, hogy a beszélgetésünk az online térben került rögzítésre.
Beszélgetőtársaim:
- Keresztúri József, a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium címzetes igazgatója, aki most már egy éve nyugdíjas éveit tölti, ő a Baby Boomerek (vagy a "Ratkó-gyerekek") képviseletében,
- az X-generáció nevében Barcsák Marianna, a Katolikus Pedagógiai Intézet vezetője, civilben édesanya, ami azért érdekes, mert
- harmadik beszélgetőtársam Barcsák Ági (Marianna lánya), akit rádiónk hallgatói jól ismerhetnek, hiszen ZéGeneráció című műsorunk oszlopos tagja volt, ő tehát - nem meglepő módon - a Z-generáció véleményét, érzéseit testesíti majd meg.
|
2020. december 10. csütörtök 21:04 |
|
Velünk vannak Őrtüzek
Dr. Horváth Lóránt Ödön premontrei apátra emlékezünk » bővebben...„Isten kegyelméből vagyok, ami vagyok; s rám árasztott kegyelme nem maradt bennem eredménytelen!” - idézi a Korintusiaknak írt első levél 15. fejezetének 10. verséből a Csornai Premontrei Apátság gyászjelentése.
2020. november 19-én hunyt el életének 92., szerzetességének 74., papságának 68. évében Dr. Horváth Lóránt Ödön premontrei apát, emeritus csornai prépost-prelátus, Csorna város díszpolgára, a Magyar Érdemrend lovagkeresztjének birtokosa.
Miután hosszú betegségét türelemmel viselte, szentségekkel megerősítve visszaadta lelkét Teremtőjének.
A 90. születésnapján készített beszélgetésünket felidézve emlékezünk életéről.
Műsorvezető: Kékesi Enikő
Riporter: Szerdahelyi Csongor
Zenei szerkesztő: Cs. Nagy Tamás
|
2020. december 09. szerda 21:04 |
|
Velünk vannak Adja tovább a mikrofont! Aki küldi: a szerkesztő. Aki kapja: Fráter Erzsébet, a Vácrátóti Nemzeti Botanikusikert biológusa. 2.rész.
Szerkesztő: Mezei Károly
» bővebben...Vendégünk változatos és sikeres pályája mellett a botanikai gyűjtemény olyan növényeiről mesél, amelyek jól ismertek a Bibliából. Aki kérdezi: Mezei Károly. |
2020. december 08. kedd 21:04 |
|
Velünk vannak Pályám emlékezete
Szerkesztő: Liptay Katalin
A Csillagszeműek élén
Tímár Sándor 90 éves
Vendég: a Kossuth-díjas táncművész-koreográfus és felesége-alkotótársa: Tímár Böske
Zenei szerkesztő: Máry-Szabó Eszter
Hangmester: Biksza Levente
Gyártásvezető: Werner-Nagy Eszter » bővebben...Az alföldi születésű Tímár Sándor génjeiben hordozta a paraszti kultúra ének- és táncművészetét. A legnevesebb néptánc-együttesek szólistájából az évtizedek alatt mestertáncos és koreográfus lett, aki a Táncművészeti Főiskola néptánc-szakán és a táncház-mozgalomban is jeleset alkotott. Feleségével, Tímár Böskével a Csillagszemű névre hallgató gyermeknéptánc-mozgalom alapítója és máig lelkes tanítója. Öt gyermekük közül többen velük dolgoznak. A Nemzet Művésze az idén töltötte be 90. életévét. Isten éltesse! - kívánjuk tisztelettel és szeretettel. |
2020. december 07. hétfő 21:04 |
|
Velünk vannak Teljességünk felé
Szerkesztő: Csuth Judit » bővebben...Beszélgetéseinkben hétről hétre arra keressük a választ, hogy mi teheti teljesebbé életünket, önismeretünket, és sok szó esik arról is, hogy mi könnyítheti meg mindennapjaink vagy épp ünnepnapjaink működését.
A zene, legyen szó akár aktív zenélésről vagy zenehallgatásról, az ünnepeink idején mindig előtérbe kerül, szerves része az ünnepi hagyományoknak hivatalos formában és otthonainkban is. Szinte minden ünnepünkhöz tudunk kötni egy éneket, megzenésített verset, komoly- vagy könnyűzenei művet. Mai témánk az, hogy hogyan segíthet minket a muzsika a mindennapok és az ünnepnapok megélésében egyaránt.
|